Skocz do zawartości
pawelxx99l

10000 wartościowych lajków na Fanpage'u w miesiąc

Rekomendowane odpowiedzi

imageproxy.png

W zeszłym miesiącu zdecydowałem się na stworzenie nowego fanpage'a na Facebooku w celu pokazania wam w formie case study jak założyć zupełnie nową stronę i w miesiąc doprowadzić ją do ponad 10000 wartościowych lajków.

imageproxy.jpg

Postanowiłem stworzyć fanpage poświęcony serialowi Rick and Morty ponieważ na innym fanpage'u który posiadam jest wielu fanów tego serialu. Mimo tego, że to nowa produkcja to już posiada spore grono fanów.
Lubię tworzyć fanpage dotyczące interesujących seriali po pierwsze dlatego, że sam jestem ich fanem, po drugie dlatego, że wiem, że mają one wielki potencjał do zmonetyzowania. To jedne z dwóch najważniejszych kryteriów przy wyborze odpowiedniej niszy. Kiedy już zdecydowałem się na Ricka i Morty'ego przyszła pora na wybranie odpowiedniej nazwy użytkownika, która byłaby wolna i na Twitterze i na Facebooku.Ostatecznie zdecydowałem się na @AllRickandMorty.

Jeśli chcesz zobaczyć treść która pozwoli Ci dokończyć pełną konfigurację dołącz do klubu VIP

Jak widzicie na powyższym screenie, pierwszego dnia za każdego lajka płaciłem 0.14$ a następnie codziennie koszt ten malał aż do bardzo niskiego poziomu. Dzieje się tak, ponieważ Facebook z czasem automatycznie pokazuje twoją reklamę tylko tym, którzy są nią naprawdę zainteresowani. Każdego dnia zbierają informację o tym, kto polubił twoją stronę za pośrednictwem reklamy i wykorzystują te dane do lepszej optymalizacji i lepszego targetowania twoich potencjalnych fanów.
Nie trwało długo nim zacząłem płacić ledwie 0.01$ za każdego lajka i płacę tylko tyle po dziś dzień.

[/hide]

10,000 polubień Fanpage'a

W głowie ustawiłem sobie 10000 lajków jako znacznik który chce osiągnąć z każdą swoją stroną na FB ponieważ wiem, że wtedy posiada się już całkiem sporą audiencję która angażuje się w mój content naturalnie reklamując i zwiększając wielkość Fanpage'a.

imageproxy (4).png

Od kiedy strona All Rick and Morty przekroczyło 10 000 polubień ma doprawdy znakomite statystyki zaangażowania fanów. Na tę chwilę była widziana ( miała zasięg) przez ponad milion osób.

imageproxy (5).png

Co dalej?

Moja strona ma ponad 10 000 lajków i świetne statystyki. Znakomicie! Jednak co dalej?
W najbliższym czasie wyłącze swoją kampanię reklamową dla tej strony i pozwolę jej rosnąć naturalnie. Zdobędę większość fanów Ricka i Morty'ego po prostu dlatego, że tak bardzo mój content będzie udostępniany.

Jeśli chcesz zobaczyć treść która pozwoli Ci dokończyć pełną konfigurację dołącz do klubu VIP

Zacząłem budować strony na Facebooku 6 lat temu i teraz docieram organicznie do milionów ludzi bez wydawania ani grosza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
banner1